PROJEKTOWANIE ARCHITEKTONICZNE 1

Strona dla studentów 1 roku Wydziału Architektury we Wrocławiu

Polecane czasopisma

Polecane czasopisma prenumerowane przez WAPWr. i dostępne w bibliotece:

A10 – ogólnoeuropejskie pismo o budynkach powstających nie tylko na zachodzie kontynentu. Pojawiają się tu interesujące eseje i wywiady z projektantami. Język: angielski.

Architectural Design – pismo od lat przedstawiające najbardziej zaawansowane wizje przestrzenne, poruszające trudne problemy i kontrowersyjne tematy. Numery podzielone są tematycznie. Szczególnie dla zainteresowanych nowymi technikami kształtowania przestrzeni. Język: angielski.

Architektura najbardziej rzetelne i obiektywne pismo o architekturze w Polsce. W nowym wydaniu od 2 miesięcy – jeszcze bardziej wartościowe i wyprzedzające konkurencję o kilka długości.

Detail – magazyn o charakterze technicznym, ale niezwykle przejrzysty. Podstawową zaletą pisma są ujednolicone rysunki detali budynków, co może być bardzo pomocne przy projektowaniu. Numery podzielone są tematycznie (Schody, Szkło, Dachy, Plastik, itp.). Języki: niemiecki, angielski, hiszpański, francuski, włoski.

El Croquis – monografie architektów. Wyczerpujące informacje o poszczególnych budynkach, wraz z wszystkimi rysunkami. Języki: hiszpański, angielski.

Japan Architect przegląd japońskiej architektury ze szczególnie interesującymi numerami monograficznymi. Języki: japoński, angielski. 

Uwaga: czasopisma są dostępne wyłącznie na miejscu. Niektóre są schowane na półkach. Najlepiej poprosić o np. 3 ostatnie numery dowolnego tytułu.

Reklamy

One comment on “Polecane czasopisma

  1. Architekt Kraków
    2012/10/08

    Magazyn A10 zdarza mi się czytać od czasu do czasu. Faktycznie dobra lektura 🙂 Również polecam i pozdrawiam autora postu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on 2012/02/27 by in Wpisy.
%d blogerów lubi to: